Sıkça Sorulan Sorular

EN AZ KİRALAMA SÜRESİ NE KADARDIR? 
En az araç kiralama süresi 72 saattir, haftalık kiralamalar 7 gün, aylık kiralamalar 30 gün üzerinden hesaplanır.

HAVAALANLARINA ARAÇ TESLİMİNİZ VAR MI? 
İstanbul Atatürk Havalimanı,Sabiha Gökçen Hava Limanı,İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve hizmet verdiğimiz tüm illerdeki havalimanlarına araç teslimi, günün 24 saati yapılabilmektedir. Görevli Personelimiz daha önceden ofisimize bildirdiğiniz gün ve saatte sizi karşılayacaktır. İstanbul Atatürk Havalimanına teslimatlarda ek ücret talep edilmektedir.

ADRESE ARAÇ TESLİMİNİZ VAR MI ? 
Araçların teslimi adres olarak bildirildiğinde belirtilen adrese ofislerimizin uygunluğuna göre adrese teslimat hizmetimiz bulunmaktadır. Adrese teslimat işlemlerinde belirtilen adrese göre ek ücret tahsil edilmektedir.

KİRALADIĞIM SÜREYİ UZATMAK İSTİYORUM! 
Kiralanan aracın başlangıçta belirtilen süresi dolmadan 3 gün önce ofisimize bilgi verilerek süre uzatılması aracın müsaitlik durumu dahilinde mümkündür.

ARAÇLAR SİGORTALI MI? 
Bütün araçlarımız Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası güvencesi altındadır.

KİRALADIĞIM ARAÇ ARIZALANDI NE YAPMALIYIM? 
Hemen firmamızın telefonlarından bize ulaşılarak bilgi verilmeli. Aracın bulunduğu noktada kısa sürede giderilebilecek arızalar mobil servisimiz tarafından giderilecektir, uzun süreli tamirat gerektiğinde,( Kullanımdan doğan arıza olmamak kaydı ile ) ikinci bir araç tahsis edilir.

ÖDEMEYİ NASIL YAPARIM?
Aracı teslim alırken nakit yada  kredi kartınızla yapabilirsiniz. Ayrıca internet sitemiz üzerinden 3D Güvenli Ödeme Yöntemi kullanarakta ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TRAFİK CEZASI DURUMUNDA NE YAPMAM GEREKİYOR?
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman , sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.Kiracı kiralama periyodunda herhangi bir trafik cezasına maruz kaldı ise aracı iadesinde trafik cezası ödendi makbuzunu yetkilerimize ibraz etmeli yada trafik ceza makbuzu ile yetkilimize ödeme yapmalıdır.

ARAÇ TESLİMİ NASIL GERÇEKLEŞİYOR?
Araçlarımız müşterilerimizle birlikte teslim tutanağı nezaretinde kontrol edilerek teslim edilir ve teslim alınır.

ARACIN DEPOSUNU NASIL TESLİM EDİYOR VE NASIL TESLİM ALIYORSUNUZ?
Aracın benzin dolumu sözleşmeye kaydedilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin ile iade etmeniz istenir.

ARACIMI HAVALİMANINDA ALIP YİNE HAVALİMANINDA TESLİM EDEBİLİRMİYİM?
İnilen şehir bilgileri, Havayolu şirketinin adı , Kalkış yeri ve Tahminin iniş saati veya Uçuş numarasını bildirmeniz durumunda yetkili personelimiz sizi havalimanında  karşılayacaktır ve aracınızı teslim edecektir.

ARACI KİRALAYANDAN BAŞKASI KULLANABİLİRMİ?
Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi: geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan , gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar


KAZA HALİNDE NE YAPMALIYIM?

Park halinde meydana gelen kazalarda yapılması gerekenler:Araç park halindeyken meydana gelen kazalarda aracın kullanıcısının yapması gereken ilk şey ; aracın yerini hiç değiştirmeden, hatta aracı hareket ettirmeden, en yakın polis karakoluna başvurarak durumu anlatmalı ve 'Olay Yeri İfade ve Görgü Tespit Tutanağı' tutturmalıdır. Bu tutanaklar tutturulduktan sonra, 'Aslı Gibidir' kaşeli olan nüshalar karakoldan alınmalıdır. Daha sonra eğer İstanbul ve çevresinde meydana gelmiş bir kaza söz konusu ise aracın Teknik Servisimize getirilmesi gerekmektedir. Sigorta işlemlerinin geciktirilmeden yürütülebilmesi için bu tür kazalarda; yukarıda adı belirtilen tutanaklar, ekinde sürücü belgesi ve ruhsat fotokopileri ile birlikte tarafımıza ulaştırılmalıdır. Eğer kaza İstanbul dışında meydana geldiyse, en yakın şubemize durumun bildirmesi gerekmektedir.

Seyir halinde meydana gelen kazalarda yapılması gerekenler:
Seyir halinde meydana gelen trafik kazaları yalnızca otomobilin bir başka otomobil ile çarpışması olarak anlaşılmamalıdır. Otomobil seyir halindeyken, bir taşın sıçrayarak aracın camının kırılmasına neden olması dışında, aracın üzerine düşen bir cismin neden olduğu hasarlar, yolun bozuk olmasından kaynaklanan hasarlar, yolda bir canlıya çarpılmasıyla oluşan hasarlar bu tür hasarlardandır. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken vakit geçirmeden ve aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis/jandarma gibi güvenlik birimine haber verilerek, kaza ve alkol raporunun tutturulması ve ardından en yakın şubemiz ofisine vakit geçirmeden bilgi verilmesi gereklidir. 

Trafikte meydana gelebilecek çarpmalı trafik kazalarında kullanıcının yapması gerekenler; paniğe kapılmadan ilk olarak kendisi ve eğer araçta başkaları bulunuyorsa onların, sağlık durumunu kontrol etmektir.
Daha sonra yine vakit geçirmeden ve aracın yerini değiştirmeden en yakın polis/jandarma güvenlik birimine haber vermesi gerekmektedir. Kazaya karışan araç ya da araçların ruhsat ve kullanıcılarına ait sürücü belgelerinin fotokopileri ve tutulan kaza raporu, alkol tespit raporu alınmalı ve bu belgeler ile birlikte; araç İstanbul çevresinde ise Bekaroğlu Rent a Car’ın size bildirdiği teknik servise  vakit geçirmeden getirilmelidir. Eğer araç İstanbul dışında ise en yakın şubemiz ile irtibata geçilmelidir. Tüm evraklar eksiksiz bir biçimde sunulmalıdır.Aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.


Aracın Çalınması Halinde Yapılması Gerekenler :
Aracın çalınması durumunda yapılması gereken; kullanıcının en yakın polis ya da jandarma karakoluna başvurması ve 'Hırsızlık Tutanağı'nın tutturulmasıdır.

Bunun yanı sıra vakit geçirmeden +90 216 561 79 79 yada 0507 994 21 29 numaralı telefonlardan bizleri arayarak durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir.

Daha sonra araç İstanbul ve çevresinde çalınmış ise araca ait ruhsat ve anahtarların Bekaroğlu Rent a Car’ın merkezine getirilmesi gerekmektedir. Eğer araç İstanbul dışında ise en yakın hizmet partnerimiz ile irtibata geçilerek aracın ruhsat ve anahtarları teslim edilmelidir.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.