Opel Corsa otomatik vites " F " hatası

Aracınız ile yolda güzel güzel gidiyorsunuz. Sonra gösterge de “ F “ şeklinde bir harf görüyorsunuz. Merak ettiğinizden aracınızı müsait bir yere çekip belli bir süre bekledikten veya akünün kutup başını söküp 5 dakika beklettikten sonra aracınızı çalıştırdığınızda “ F “ harfi çıkmıyor olabilir.


            Bu o anlık aracınızla gitmek istediğiniz yere ulaşmanıza imkân verebilir ( Benzinli araçlarda anlık çözüme ulaştırılabilir ama bu sorun daha sonra 0 tekrarlayacaktır). Harf silinmiş olsa dahi, harfin silinmiş olması, harfin bir daha görünmeyeceği anlamına gelmez. Yani “ F Arızası “ tamiri yapılmadıkça kendi kendine düzelmeyen bir hatadır.


            Otomatik ve Triptonik Opel araçlarda karşılaşılan ( genelde: Astra, Opel ve Meriva da ortaya çıkan ), kullanıcısından kaynaklanan bir hata olmayıp genelde şanzıman arızasının sebep olduğu, çözümü bilinçli kişilerin ellerinde mümkün ve bir o kadar da basit olan Opel Corsa Otomatik Vites F Hatasıile ilgili belli birkaç temel sebep vardır. Debriyaj baskı balata sorunu (kodlama yanlış yapılır) , Şanzıman beyni ( hassas bir parçadır ) arızası - aracın vites geçişlerinde sorun varsa bu sebepten kaynakladığı görülmüştür veya aracın aküsü biter.


            Ancak siz marşa basmaya devam edersiniz bu da bir süre sonra şanzıman beynine zarar verir. Yazılım ve Programlama hataları, Zayıf akü sorunu, Şanzıman debriyaj aktivatörü mekaniksel arızası, Şanzıman robotları arızası. F arızası arıza tespit cihazıyla silmekle giderilmez. Bu arıza araç çalışırken veya yolda giderken de karşınıza çıkabilir. Bu yüzden verilen belli başlı temel sebeplerin tek tek kontrolü yapılmalıdır.


            Aracı kaskolu olanlara kasko çekicisinin arabayı tamir eden ustanın: Oraya çekelim, şuraya çekelim tarzında sözlerine tabiri caizse yardımının sınırlı olacağını belirtmek isterim. Fiyat konusunda ise 2000-2006 dizel araçlarda maliyet düşüktür fakat 2007 model üzeri araçlarda bu biraz daha farklıdır. Yeni bir parça alacaksanız bu parçanın tamir görmemiş bir parça olmasına dikkat ediniz.


            Opel elektronik tamir konusunda kullanıcılarına garantili hizmet vermektedir. Tamir ettirmek, yenisi ile değiştirilme konusunda ekonomik açıdan kıyaslandığında çok daha ucuzdur. Fakat her yerde bulunabilecek standart tamirci türlerinde tamir ettirmek, verilmesi gerekenden kat be kat fazla para vermenize neden olabilir. Bu sebeple uzman bir Opel servisine başvurmanız Opel Corsa Otomatik Vites F Hatası sorununuzu ortadan kaldırmanıza doğrudan ve en doğru şekilde fayda sağlayacaktır.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.