Kar lastiğinin araçlar için önemi nedir ?

           Türkiye'nin en büyük sorunu olan trafik kazaları binlerce can aldı ve almaya devam ediyor. Bu kazaların sebebi olarak en fazla orana ise sürücü hataları oluşturuyor. Çünkü sürücüler bu konuda ne yazık ki çoğu kere tedbirsizdir ve umursamaz davranırlar. Hal böyle olunca ufacık bir dikkatsizliğin bile hayatımızla ödendiği, akıl almaz trafik kazaları meydana gelerek, can yakmaya devam etmektedir.

          Kar lastiğinin araçlar için önemi nedir?  Sorusunun en güzel cevabı hayatımıza verdiğimiz önemdir diyebiliriz. Bir sürücü kaza yapınca kendine bir zarar vermese bile bir kişinin hayatını yitirmesine neden olmuşsa bu psikolojik çöküntü onun hayatını da mahvetmeye yetecektir. Emniyet kemeri, direksiyon hakimiyeti, sağlıklı işleyen motor ve sağlam frenlerin yanı sıra lastiklerin durumu da oldukça mühimdir. Üzerinde taşıdığı insanın hayatının emniyetini ve aracın hakimiyetini yalnızca sağlam lastikler sağlayabilir. Araç lastiklerinde sıkıntı olursa, araç düz gitmez ve en ufak aksaklıkta sağa sola çeker.

  Kış lastiği yolların gizli buzlanma veya görünür buzlanmalarda yola tutunmasını ve kaymaması sağlayan bir sistemle üretilmiştir. Yazlık lastiklerine göre çok daha ağır ve daha derin yarıklara sahiptir. Kış lastiğinin yazlık lastiklere göre daha dolgun bir yapısı vardır. Kayganlığı önleyen girinti çıkıntıları olası kaymalarda lastiğin yola yapışmasını ve kaymasını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Kış lastiklerinin görevi sadece kaymayı önlemek için değildir. Zorlu hava koşullarında çamur ve kar yağmur suları ile aracın kolay başa çıkabilmesi ve bunlara bağlı olarak batmaları önlemek, su birikintileri ve çamurlardan kolay kurtulmak için de tasarlanmış özel bir yapısı vardır. Kış lastiğinin ehemmiyeti bu kadar fazla olunca devlet tarafından denetime tabi tutulmuştur. Kaliteli ve kampanyalı kış lastiklerini internet üzerinden takip edebilirsiniz bu size ekonomi fırsatı sunacaktır.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.