Çocuk Koltuğunun Kullanımının Önemi

Araçlarda olması gereken araç koltuğunu kullanımını fazla önemsemeyen bir topluma sahibimiz. Ama araçlarda bulunan araç koltuğu çocuklarımızın sağlığı için çok önemlidir, çünkü seyahat sırasında araç koltuğuna oturan çocukların zarar görme oranı %90’ına kadar düşmektedir.

Çocuk koltuğu kullanımının önemi anlamak için araçlarda kullanımına dikkat etmeliyiz ki araçlarda seyahat ya da kısa mesafe gezilerinde çocuklarımızı ön koltuk yerine araçlarımızda arka koltuklarda bulunan çocuk koltuğuna oturarak olacak ufak kazalar ya da büyük kazalarda çocuklarınızın kaza sırasında camdan fırlama ya da sarsılma, sıkışma gibi kazalardan çocuğunuz etkilenmemektedir. Araç koltuğu çocuklarımızın sağlıklı seyahat etmeleri için biçilmiş kaftan olmaktadır. Araç koltuğu arama sabit olduğundan bebeğiniz ya da çocuğunuz koltukta hiçbir sorun yaşamadan seyahat edebilir.

   Çocuk koltuğu kullanımının önemi, çocuklarımızın seyahat boyunca hiçbir aksilik yaşamadan seyahat edebilir. Ufak olan bir kaza da çocuklar arka da ya da ön koltukta araç koltuğunu olmadığından dolayı ufak kazalarda büyük sorunlar oluşabilmektedir, bu sorunlar camdan fırla, ya da savrulma, koltuk arasında sıkışmalara neden olabilir ama eğer araç koltuğu olsa bu kazalarda çocuklarda hiçbir sorun yaşanmakta olur. Araç koltuğu çocukların hayatı tehlikesinden uzak tutan, çocukların ufak kazalarda ya da büyük kazalarda can kaybını önleme de büyük rol oynamaktadır. Araç koltuğu her yolculuk sırasında olması gerekilen bir kurtarıcı koltuk olduğunu unutmamak gereklidir. Anne ve babanın da sağlıklı bir yolculuk etmesi için de gerekli olan çocuk koltuğunun kullanımının önemi hayatınızın en değerli varlığının rahat olduğunu görmek, huzurlu bir şekilde arka koltukta rahat yolculuk yapması sizinde rahat olmanızı sağlayacaktır. Araç koltuğu rahat ve konforlu olduğundan çocuklar ya da bebekleriniz seyahat boyunca rahat bir şekilde uyku da uyuyabilmektedir. Her yönü ile çocukların, anne ve babanın rahatlığı düşünülmektedir.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.