Araba alarmı takılı kaldı, ne yapmalıyım ?


            Arabanın alarmı takılı kaldı ne yapmalıyım diyorsanız tam adresine geldiniz. Hemen hemen arabası olan herkesin başına gelebilecek bir olaydır. Arabanız bazen siz isteseniz de istemeseniz de kendiliğinden alarmı devreye girer ve bu isteminiz dışında ses çıkarmaya başlar. Bu durum çok hoş karşılanır bir durum olmasa da herkesin başına gelebilecek bir durumdur. En kötüsü ise arabanızın alarmının devreye girdiği anda anahtarınızın yanınız da olmamasıdır.


            Anahtarın yanınızda olması sizler için bir avantajdır. Hemen kapıyı açıp anahtarın düğmesine basıp alarmı devre dışı bırakılabilirsiniz fakat anahtarınızı evde unuttunuz ya da evdeki ceketinizin cebinde kaldı. Böylesi bir olay sizin için bir dezavantajdır. Bu durum da ise sizin olaylar karşısında ne kadar soğukkanlı olduğunuz önemli rol oynuyor. Çalan alarm karşısın da eğer kalabalık bir yerde değilseniz çok fazla bir problem olmaz alarmın susmasını bekler ya da anahtarınızın gelmesini beklersiniz.


            Eğer kalabalık bir ortamda iseniz asıl soğukkanlılığınızı burada göstermelisiniz. Ama ne kadar da soğukkanlı olursanız olun yine de o kalabalık içinde bütün gözlerin sizde toplanması ister istemez sizde bir endişe uyandırır. Bu da hiç hoş karşılanır bir olay değildir. Bazı durumlarda ise arabanın çok hassas olması nedeni ile oyun oynayan çocukların hedefi de olabiliyor. Çocuklar oyun oynarken arabayla temasları sonucunda arabanın alarmı devreye girer ve ses yapmaya başlar bu ise ses ve gürültü kirliliği olarak rahatsız edici bir etken olarak karşımıza çıkar.


            Şimdi asıl sorumuza gelelim arabanın alarmı takılı kaldı ne yapmalıyım? Arabanızın alarmı takılı kaldıysa ilk yapmanız gerekenlerden birisi arabanızın direksiyon kısmının bulunduğu yerin az altında genellikle alarmların bağlı olduğu bir anahtar vardır ilk olarak onu kapatın. Anahtarı kapattığınız halde alarm hala çalmaya devam ediyorsa o zaman sonraki adım olan arabanızın ön kaputunu açmak. 

            Arabanızın ön kaputunu açıp alarmın çalmasına neden olan kabloları devre dışı bırakılabilir. Kabloyu bulamıyorsanız veya ulaşılabilir bir yerde değilse en yakın tamirciyi arayıp gelip tamir etmesini beklemelisiniz ya da arabanıza alarmı çala çala en kısa yollardan, en yakın tamirciye götürün. Bu hem sizin açınızdan hem de çevreniz açısından olumsuz örnek teşkil edecek bir durumdur. Bu yüzden bu yöntemi başta sizin bu gürültü kirliliğine maruz kalmamanız açısından yapılması tavsiye edilecek en son çaredir.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.